You are خوش آمدید. 8 قابل توجه نکات در مورد معده درد عصبی

یکی از رایج ترین بیماری های معده ، گاستریت معده است. پرتو درمانی معمولاً برای درمان سرطان معده به کار برده نمیشود، اما گاهی اوقات برای کوچک کردن بخش خاصی از تومور سرطانی دامن زننده به سرطان کاربرد دارد. این باکتری است که مخاط داخلی معده را آلوده می کند معمولاً از فردی به فرد دیگر منتقل می شود، اما از طریق غذا یا آب آلوده نیز قابل انتقال است. غشای معده از شما در برابر اسیدی که بدن برای هضم غذا استفاده می کند، محافظت می کند. پس از خوردن غذا چه عواملی سبب دلپیچه میشوند؟ این باد یا گاز را میتوان با تغییر عادات بلعیدن یا جویدن، نظیر کم کردن سرعت خوردن یا جویدن کامل غذاها، کاهش داد. اگر دچار سوء هاضمه مکرر میشوید، وعدههای غذایی کوچکتر را بیشتر میل کنید تا به کاهش اثرات اسید معده کمک کنید. داروهایی به نام بازدارنده های پمپ پروتون با جلوگیری از سلول هایی که اسید معده ایجاد می کنند، کار می کنند. كارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان راههای پیشگیری از ابتلا به سرطان معده را شامل اجتناب از مصرف سیگار و الكل، درمان و ریشه كنی عفونت هلیكوباكتر پیلوری، مصرف روزانه حداقل پنج واحد میوه و سبزی تازه و كنترل وزن دانست.

كارشناس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان ادامه داد: خطر ابتلا به سرطان معده در افراد سیگاری حدود 2 برابر افراد غیرسیگاری است و افرادی فعال در صنایع لاستیك سازی و معادن زغال سنگ بیشتر در معرض این بیماری قرار دارند. مدیر گروه بیماری های غیرواگیر معاونت بهداشتی همدان افزود: هلیكوباكتر پیلوری مهمترین عامل خطر برای سرطان معده است و در حدود 90 درصد موارد جدید سرطان نان كاردیای معده این میكروب وجود دارد. وی با بیان اینكه هلیكوباكتر پیلوری در سال 1983 كشف شد، توضیح داد: عفونت هلیكوباكتر پیلوری به طور عمده در دوران كودكی كسب شده و برای چندین دهه مخفی باقی می ماند. وی بیان كرد: آندوسكوپی بهترین وسیله برای تشخیص سرطان معده بوده و بهترین شیوه برای تشخیصی هلیكوباكتر پیلوری آزمایش خون، تست تنفسی اوره و آندوسكوپی است. میرمعینی تاكید كرد: میزان عفونت هلیكوباكتر پیلوری در ایرانیان بسیار بالا است و در بالاترین میزان گزارش شده از ایران 82 درصد كودكان 9 ماهه و 98 درصد كودكان 2 ساله به میكروب هلیكوباكتر پیلوری آلوده شده بودند. همچنین می تواند منجر به افزایش خطر ابتلا به نارسایی کلیه منبع مورد اعتماد، زوال عقل منبع مورد اعتماد و کمبود مواد مغذی .

نیك سیر استفاده از غلات سبوسدار، استفاده از ماهی، مرغ و حبوبات به جای گوشت قرمز و گوشت های فرآوری شده، فعالیت بدنی منظم، نگهداری مواد غذایی در یخچال و اجتناب از مصرف غذاهای مانده و مصرف چای سبز و سیر را مورد تاكید قرار داد. بنابراین مصرف مواد خوراکی تند مانند ترشی را از برنامه غذایی خود حذف کنید. بسیاری از بیماران پس از مصرف پنج میلی لیتر (حدود یک قاشق چای خوری) عسل ساده توانسته اند، علائم ریفلاکس اسید خود را کاهش دهند. درمانهای معده درد عصبی اغلب شامل تکنیکهایی برای کاهش اضطراب، استرس و تنش در شما می شود. سن. درد شدید معده در افراد جوانتر می تواند نشان دهنده آپاندیسیت باشد. پزشک معاینه بدنی انجام می دهد، در مورد علائم شما سوال می کند و سابقه خانوادگی شما را می پرسد. وی تاكید كرد: وجود این علائم به تنهایی به معنای داشتن سرطان معده نیست بلكه به معنی ضرورت مراجعه به پزشك برای معاینه است. هر دو مورد فوق در مواردی موجب پارگی و شکافته شدن بیشتر زخم های درون معده و پشت بند آن خونریزی گزارش شده.

دو علامت آخر می توانند خطرناک باشند و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارند.این بیماری آنقدرها هم که به نظر می رسد خطرناک نیست. در صورتی که علائم عفونت معده بعد از گذشت یک یا دو روز حتی بعد از استفاده از عسل بهبود پیدا نکرد حتما به پزشک مراجعه کنید. تيم متخصص طب تسكيني از پزشكان و پرستاران متخصص و اگاه به بيماريهاي سرطان تشكيل شده كه كيفيت زندگي بيمار و خانواده اش را در اين دوره بهبود ميبخشند . با این حال، برای اکثر افراد گاستریت جدی نیست و با درمان به سرعت بهبود مییابد. بنابراین، میتوان آن را همراه با آنتی بیوتیکها استفاده کرد. اکنون مشخص شده است مسیرهای متعددی وجود دارد که از آن طریق سیگنال آسیب دیدن بافت به مغز ارسال میشود و زنگ خطر درد به صدا درمیآید.جالب اینکه درحالیکه مغز بسته به نوع آسیب از مسیرهای سیگنالدهی متفاوتی استفاده میکند، مسیرهای زائدی نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *